دستکش لاتکس

استفاده از دستکش یکبار مصرف در بسیاری از مشاغل ضروری است، اما برای کارهای روزمره خانه نیز ضروری است. آنها علاوه بر محافظت در برابر بریدگی، به حفظ بهداشت کمک می کنند. انواع مختلفی از دستکش های یکبار مصرف وجود دارد که بر اساس موادی که با آن ساخته می شوند تقسیم بندی می شوند.

دستکش پزشکی

دستکش های لاتکس

این دستکش ها نازک، الاستیک و مقاوم هستند. آنها به شما این امکان را می دهند که مهارت قابل توجهی داشته باشید و احساس لمس کاملاً نزدیک به طبیعی را به دست آورید. دستکش های لاتکس معمولاً در حرفه های پزشکی مانند آزمایشگاه و برای جابجایی مواد شیمیایی سمی استفاده می شوند.
دستکش وینیل: این نوع دستکش کشش کمتری دارد. بنابراین، دستکش‌های وینیل زودتر فرسوده می‌شوند. دستکش خانگی نیز نامیده می شود و برای محافظت از دست ها در هنگام کارهای خانه کثیف استفاده می شود. آنها همچنین جایگزینی برای افرادی هستند که به لاتکس حساسیت دارند.
پودر شده: دستکش پودری مزیت احساس راحتی بیشتر را ارائه می دهد. گذاشتن آن آسان است. علاوه بر این، دستکش های حاوی پودر مقرون به صرفه تر از دستکش های بدون آن هستند. گردگیری با تالک (یا نشاسته ذرت) در مرحله نهایی ساخت انجام می شود. پودر به حذف دستکش از قالب چینی استفاده شده برای ایجاد آن کمک می کند. استفاده از دستکش پودری در زمینه پزشکی ممنوع است، زیرا پودر ممکن است ته نشین شود و استنشاق شود.
بدون پودر: این نوع دستکش خطر ابتلا به آلرژی را به حداقل می رساند.

هیچ ردی از خود باقی نمی گذارد و به راحتی پوشیدن دستکش پودری است. پودر به خودی خود یک ماده آلرژی زا نیست، اما حامل مواد دیگری است که می تواند باعث ایجاد حساسیت شود.
با سرآستین های بلند: این دستکش های محافظ ویژه دارای سرآستین های تقویت شده هستند. آنها معمولا مقاومت شیمیایی بسیار بالایی دارند. آنها در محیط های تحقیقاتی، مهندسی پزشکی، بیوتکنولوژی، صنعت داروسازی و عملیات های مختلف نگهداری و تمیز کردن استفاده می شوند.

 

دستکش های لاتکس زنانه

این دستکش های خاص با مورفولوژی دست های زنانه سازگاری دارند. اما چندین اندازه دستکش نیز وجود دارد.
دستکش یکبار مصرف برای چه مواردی استفاده می شود؟
پوشیدن دستکش در شرایطی که مایعات بدن، مواد دفعی، ترشحات یا مواد شیمیایی سمی یا آلوده کننده ممکن است با پوست تماس پیدا کند، هنگام دست زدن به اشیا یا افراد ضروری است. دستکش برای انجام هر روشی که در طی آن پوست دست نخورده باقی بماند مفید است.

در بخش بهداشت، دستکش یکبار مصرف تضمین کننده بهداشت بیشتر است. آنها به محدود کردن آلودگی کارکنان پرستاری و بیماران کمک می کنند. به عنوان مثال، برای نمونه خون، پرستار می تواند بیمار را آلوده کند یا برعکس. دستکش ها ضمن ارائه راحتی، دقت بالایی را ارائه می دهند.

کارگران مواد غذایی برای تهیه و سرو غذا از دستکش وینیل استفاده می کنند. دستکش با رعایت استانداردهای بهداشتی به جلوگیری از آلوده شدن غذا کمک می کند.

آرایشگران از آنها برای جلوگیری از آسیب دیدن دست هایشان هنگام رنگ کردن مو قدردانی می کنند. بسیاری از انواع دیگر کارگران از دستکش های لاتکس یکبار مصرف استفاده می کنند، مانند مکانیک ها و هنرمندان تاتو.

نکاتی در مورد استفاده از دستکش یکبار مصرف

اگرچه دستکش ها محافظت می کنند، اما آنها جایگزین قوانین اولیه بهداشتی نمی شوند. قبل از پوشیدن دستکش یکبار مصرف، دست ها باید شسته و ضدعفونی شوند. پس از انجام کار، آنها باید در سطل زباله با درب بسته ریخته شوند.

یک جفت دستکش متناسب با فعالیت انتخاب کنید. دستکش های یکبار مصرف هرگز نباید دوباره استفاده شوند.