دستکش یکبارمصرف

هنگامی که شما یک دستکش یکبار مصرف را انتخاب می کنید، می توانید با چنین تنوع گسترده ای انتخاب کنید. برخی از بهترین دستکش ها دستکش های لاتکس، دستکش های نیتریل، دستکش های وینیل و بسیاری از انواع دیگر هستند.
انتخاب ها بی پایان هستند! با انتخاب های بسیار زیادی که برای خرید در دسترس است، تصمیم گیری می تواند طاقت فرسا باشد، و اینجاست که این راهنما وارد می شود.
دستکش یکبار مصرف متناسب با نیاز خود بخرید. به یاد داشته باشید که هدف، کیفیت و حساسیت به لاتکس را در نظر بگیرید. دستکش های یکبار مصرف در انواع، شکل ها، کاربردها و قیمت های مختلف وجود دارند.
اما، چگونه بهترین دستکش یکبار مصرف را برای نیازهای خود انتخاب می کنید؟ در این راهنما آن را تجزیه می کنیم تا فرآیند انتخاب دستکش ساده تر و سریعتر شود.

اهداف دستکش یکبار مصرف


دستکش های یکبار مصرف یکی از اولین خطوط دفاعی در برابر آسیب ها و بیماری های رایج در محل کار هستند. قبل از خرید آنها، مهم است که بدانید آنها برای چه چیزی استفاده می شوند زیرا استفاده های مختلف به انواع مختلفی از دستکش های یکبار مصرف نیاز دارند.
دو کاربرد عمده از دستکش یکبار مصرف وجود دارد پزشکی و عمومی. هر دو کاربرد خاص خود را دارند و به استانداردهای FDA پایبند هستند، اما مهم است که تفاوت آنها را نیز درک کنید.
دستکش یکبار مصرف عمومی معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:
جابجایی مواد غذایی
باغبانی
کارهای خانه
سرایداری
سالن اسپا
خودرو
از طرف دیگر، دستکش های پزشکی معمولاً برای موارد زیر استفاده می شوند:
دستکش معاینه
دستکش جراحی
دستکش شیمی درمانی
انواع دیگر دستکش های بهداشتی
دستکش های یکبار مصرف از مواد مختلفی ساخته می شوند و هر ماده ای نقاط قوت و ضعف خود را دارد.
مواد مختلف از نظر سطح محافظت در برابر مواد شیمیایی، مهارت برای گرفتن ابزار و سهولت تمیز کردن متفاوت هستند.

برای به دست آوردن بهترین عملکرد از دستکش، باید مواد مناسب را انتخاب کنید.

انواع دستکش یکبار مصرف

مواد مختلفی برای ساخت دستکش وجود دارد، و دانستن اینکه این دستکش ها از چه اجزایی ساخته شده اند، می تواند به شما کمک کند چیزی را انتخاب کنید که با چیزهایی که به آن نیاز دارید یکپارچه کار کند. سه ماده ای که بیشتر در دستکش های پزشکی استفاده می شود عبارتند از لاتکس، وینیل، نیتریل و پلی اتیلن. اما چه چیزی هر یک از آنها را متفاوت می کند؟

دستکش نیتریل


دستکش های نیتریل را در بسیاری از محیط های صنعتی مفید خواهید یافت، زیرا در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناک مقاوم هستند و خواص کششی خوبی دارند.

نیتریل که از لاستیک مصنوعی ساخته شده است برای کسانی که به لاتکس حساسیت دارند مناسب است، زیرا حاوی پروتئین های مشابهی نیست که می تواند باعث واکنش شود.

این دستکش‌های یکبار مصرف، دستکش‌های بدون لاتکس هستند که طی فرآیندی دقیق تولید می‌شوند که پروتئین‌ها را از بین می‌برد.

دستکش‌های نیتریل در برابر آب غیرقابل نفوذ هستند، که آن‌ها را برای شستشو عالی می‌کند، در حالی که در برابر سوراخ شدن نیز مقاوم هستند. این آنها را برای زمانی که نیاز به کار با ابزار تیز، مواد شیمیایی یا خطرات بیولوژیکی دارید، عالی می کند.

این دستکش های یکبار مصرف همچنین در برابر انواع مواد و شرایط از جمله آلاینده های بیولوژیکی مانند قارچ محافظت می کنند. وقتی صحبت از دست زدن به شیشه، وسایل الکترونیکی، کاغذ و سایر موارد شکننده می شود، دستکش های نیتریل می توانند به ایمن نگه داشتن دست های شما کمک کنند.

دستکش های نیتریل در اندازه ها و رنگ های مختلف موجود هستند. آنها در طیف وسیعی از ضخامت ها هستند و می توان از آنها برای اهداف عمومی و پزشکی استفاده کرد.
آنها دستکش های یکبار مصرف بسیار همه کاره هستند. از کاربران محبوب دستکش های نیتریل می توان به مکانیک ها، متخصصان پزشکی، خالکوبی ها، افراد مبتلا به آلرژی به لاتکس، کارگران آزمایشگاه و دست اندرکاران مواد غذایی اشاره کرد.